Meme Dikleştirme | Operatör Doktor Ali TUNCER
bilgi@alituncer.com 0224 222 0 221

Meme Dikleştirme | Op.Dr. Ali TUNCER

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı,  hamilelik ve emzirme,  menapoz ve kilo verme gibi süreçlerden sonra   memenin büyüklüğü ile ile ilgili önemli bir sorun olmamasına karşın meme dokusunda oluşan hacim kaybı, deride gevşeklik ve meme sarkıklığı  ile başvuran hastalarda memeyi dikleştirmek ve daha estetik bir görüntüye kavuşturmak amacıyla yapılan bir ameliyattır. Sarkıklık bazen bu nedenlerden dolayı olmaz; ailevi yatkınlık yada gelişimsel de olabilir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Memelerrinizde bir sarkıklığınız mevcutsa, özellikle meme başınız meme altı kıvrımının altına inmişse Meme hacmi normalse Meme derisinde bir gevşeklik mevcutsa Ve en önemlisi siz bu ameliyatı olmak istiyor ve dikleştirme işleminden sonra daha mutlu olacağınıza inanıyorsanız Bu ameliyat için doğru adaysınız.
Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Ortalama ameliyat süresi 1.5-2 saattir. Sarkıklığınızın derecesine göre farklı teknikler kullanılır. Tekniklerin farklılığına göre çıkartılacak deri miktarına göre farklı izler kalmaktadır. Bu ameliyatlar sadece meme başının çevresinden yapılacak bir kesi ile gerçekleştirilebileceği gibi, bazen memenin altında düz bir çizgiyle, ya da ters-T adını verdiğimiz bir çizgiyle yapılması gerekebilir. Deri elastikiyetinin yapısı, memenin yapısı ve arzu edilen sonuç bu tekniklerin belirlenmesinde önemli birer faktördür. Zamanla bu izler solar ve deri rengine dönerek sizi rahatsız etmeyecek hale gelecektir. Eğer sarkıklık ile birlikte meme hacminde bir azlık söz konusuysa meme büyütme için kullanılan silikon protezle kombine ameliyat gerekebilir. Cerrahınız sizi bu yönde yönlendirecektir.
Ameliyat sonrası taburcu işlemleri aynı gün yada 1 gün sonra gerçekleştirilir. Operasyon sonrası hafif derecede ağrı olabilir. 3-4 günde sargılar çıkarılarak banyo yapmanıza izin verilecektir. 4-5 hafta sporcu sütyeni giymeniz önerilecektir. Ameliyat sonrası 3-4. günlerde İşinize başlayabilirsiniz. 2 ay ağır sporlardan uzak durmanız tavsiye edilir.
Dikleştirme ameliyatlarında süt bezleri ve kanallarına bir zarar verilmediğinden bu ameliyatı olan bayanların emzirmelerinde bir azalma ya da başka olumsuz bir durum beklenmez. Ayrıca meme kanserini artıran da herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.

Diğer Hizmetlerimiz


Gözat

Burun Estetiği

Gözat

Meme Büyütme

Gözat

Karın Germe

Gözat

SAÇ EKİMİ

Scroll to Top