Ultraskin Yüz Germe | Operatör Doktor Ali TUNCER
bilgi@alituncer.com 0224 222 0 221

Ultraskin Yüz Germe | Op.Dr. Ali TUNCER

Ultraskin Yüz Germe

Ultraskin, Odaklı Ultrasoundla Yüz Ve Boyun Germe
Yüz ve boyun bölgesi zamanla yaşlanmayla yerçekiminin karşı konulamaz gücüne yenik düşmesiyle aşağıya doğru sarkamaya gevşemeye başlar. Sarkmanın önüne geçmek yüz germe ameliyatı ile mümkünken teknolojinin ilerlemesiyle ameliyatsız yüz germe sistemleri gelişmeye başlamış ve son olarak ultrasounla yüz germe ameliyattan korkanların imdadına yetişmiştir. Burada odaklı ultrasound sistemiyle çalışan ve estetik dünyasında çığır açan yepyeni ameliyatsız yüz germe yöntemini anlatmaya çalışacağım.

Ses Ötesi Tedavi HIFU (Odaklı Ultrason-ultraskin) nedir?
Ultraskin ile cilt gençleştirmede derin başlık kullanıldığında ses dalgaları cildin alt katmanında SMAS adını verdiğimiz kas sisteminde nokta şeklinde hasarlanma oluşturur. Oluşan bu hasarlanmayla kasın  kıslaması sağlanır. Dolayısıyla yüzde lifting-germe  etkisi oluşur ve aşağıya doğru sarkan ve gevşeyen cilt anında yukarıya doğru toparlanmış olur.

Yüzeyel başlık kullanıldığında  yüzeyde bu etki oluşarak  kolajen üretiminin tetiklenmesi ile ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi daha da belirginleşir . Ultraskin cihazı ile yapılan tedavide, ısı enerjisi oluşturan ses dalgaları istenen doku derinliğine odaklanmakta ve cildin üst tabakasına zarar vermeden etki oluşmaktadır.
 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ultraskin yüzde ve boyunda yapılan bir uygulamadır. Önce derin başlıkla germe işlemi yapılır. Sonra kollajen üretimini uyarmak ve etkiyi derinleştirmek için yüzeyel başlıkla çalışma yapılır. Uygulama yaklaşık 45 dakika sürmekte ve sonrasında kişi işine yada evine dönebilmektedir.
Yüz ovalitesinde kaybı olan çene-yüz bölgesinde aşağıya doğru sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı onarmak amacıyla boyun bölgesine, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları ve ciltte oluşan gevşeklikleri azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.
İşlem hafif iğne batma hissi uyandırır ve lokal anestezi ile uyuşturma gerektirmez. Bu nedenle uygulama oldukça konforludur.
Uygulamanın sonrası kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Bu nedenle öğlen arası arada bile kişi bu uygulamayı yaptırabilir ve ardından işine dönebilir. Cildin yüzeyinde herhangi bir yan etki oluşmadığından sosyal yaşamı kısıtlamaz.
Uygulamanın etkisi hemen görülmeye başlar. Hatta yüzün yarısına uygulandığında bile etki bariz şekilde görülür. Kollajen üretimini uyardığından etki 3. aya doğru daha da belirginleşir. Etki yaklaşık 1-1.5 yıl kadar sürmektedir. Tek seans uygulamayla yüzde ve boyunda germe etkisi oluşur.
Sorunu kökten çözümleyecek tek yöntem yüz ve boyun germe ameliyatlarıdır. Ameliyattan korkmuyorsanız biz estetik cerrahlar tercihimizi daima ameliyattan yana kullanırız.

Diğer Hizmetlerimiz


Gözat

Cilt Bakımı

Gözat

Ultraskin Yüz Germe

Gözat

Leke Tedavisi

Gözat

BOTULİNUM TOKSİNİ

Scroll to Top